Почетна Тагови идеи

Таг: идеи

CEED Macedonia Business Angels Club објавува нов повик за бизнис идеи

0
Имате бизнис идеја, но потребна ви е поддршка за да ја реализирате? Клубот на Бизнис ангели на ЦЕЕД Македонија ви дава можност да ја претставите својата...

Симона Станковиќ: Младите имаат идеи како да се решат најголемите општествени...

0
Social Impact Award имплементира едукативни програми во повеќе од 20 земји во Европа, Африка и Азија. Нејзина главна цел е да ги поддржува социјалните...

Норвешка извезува идеи за одржлив развој

0
Агенцијата Scandinavian Design Group, која работи во рамките на I&F Grupa, го создаде концептот и дизајнираше корисничко искуство за The Explorer, дигитална платформа за истражување на широк спектар...

НАСА бара нови идеи за справување со отпадот што го создаваат...

0
Американската вселенска агенција НАСА бара идеи како да се ослободи од отпад кој зад себе ќе го остават астронаутите во идните вселенски мисии. Условите...

Невролог објаснува зошто вашата прва идеја ретко кога е најдобрата

0
Наречете го тоа ефикасност или мрзеливост - но, мозокот не сака да троши многу енергија. Побарајте од мозокот да реши некој проблем и ќе...

 Идеите на граѓаните преку СкопјеЛаб стануваат иновации за подобар урбан живот

0
Скопјани треба да се охрабрат и своите предлози за подобрување на животот во градот да ги испраќаат до Центарот за иновации, апелира Софија Богева,...

Шест бизнис идеи кои можат да ви обезбедат финансиска независност

0
Кога ќе почувствувате дека сте во стеги и дека работата која ја работите не ви носи доволно пари, ви се чини како одлична идеја...

Фондот за иновации ќе ја поттикнува креативноста кај учениците со изработка...

0
Новото поле на делување  на Фондот за иновации и технолошки развој  (ФИТР) за примена на иновации во јавниот сектор продолжува со два повика во...

Пет стратегии за бреинсторминг на состаноци

0
Бреинстормингот на состаноци изгледа како добра идеја, барем на хартија. Но, што вообичаено се случува: компанијата има проблем кој никој не може да го...