0.1 C
Skopje
вторник, јануари 21, 2020
Почетна Тагови измет

Таг: измет

Научници направија премаз за веце школка кој не дозволува да се...

Покрај навистина револуционерните иновации за кои пишуваме секојдневно, еве една која можеби нема да предизвика револуција во начинот на кој живееме, но...

Шпански град воведе данок за кучиња

Уморни од плаќање за чистење на изметот од кучињата по улиците, властите на шпанскиот град Замора, во кој бројот на кучиња го надминува бројот...

Канадска компанија за производство на канабис користи измет од риби за...

Несекојдневната комбинација од слатководни риби и канабис овозможува развој на огромни плантажи со медицинска марихуана на компанијата Green Relief. Во подземни простории во Онтарио,...

Автобусите во овој град во Пакистан ќе возат на гориво направено...

Со цел да се исчисти воздухо и да се намали емисијата на штетни гасови, пакистанскиот пристаништен град Карачи ќе почне да користи „позелени“ автобуси...

Научници направија гориво од измет од мисирки

Додека повеќето семејства се собираат околу трпезата со печена мисирка и се заблагодаруваат за храната, научници направија нешто многу поинакво - го претворија изметот...

Научници од Виена пронајдоа микропластика во човечко тело

Научници од Медицинскиот универзитет вo Виена во рамките на гастроентеролошки конгрес одржан деновиве во Виена ги претставија резултатите од своето најново истражување. Тие потврдуваа...

Астронаутите ќе јадат храна направена од човечки измет

Благодарение на научници од Државниот универзитет Пенсилванија астронаутите повеќе не мора да се грижат за залихите од храна кои мора да ги носат кога...

Toyota ќе гради фабрика за чиста енергија од изметот од фарми...

Иако повеќето производители на електрични возила ги опремуваат своите возила со батерии, Toyota и понатаму се обложува на ќелии со водород, а последниот потег...

НАЈПОПУЛАРНИ