Почетна Тагови инсекти

Таг: инсекти

Кина го одобри тестирањето на луѓе на вакцината против корона вирусот...

0
Кина се наоѓа среде глобалната трка за развој на исплатлива вакцина против корона вирусот со цел стопирање на пандемијата која го зафати целиот свет....

Сите сакаме нешто ладно на лето, но би го пробале ли...

0
По долг топол ден на сонце, сладоледот е примамлив десерт кој ќе ве разлади. Но, дали навистина би уживале во него ако знаете дека...

Холандска компанија има иновативно решение за отпадот од храна

0
Оваа холандска компанија има навистина иновативно решение за проблемот со отпадто до храна кој се создава на глобално ниво. Компанијата Protix ги собира остатоците...

Холандска дизајнерка направи вештачки цвеќиња кои ja претвораат дождовната вода во...

0
Холандската дизајнерка Мaтилде Боелхувер направи серија вештачки цвеќиња кои ја претвораат дождовната вода во шеќерна вода и може да послужат како извори на храна...

ВИДЕО: Flyability Elios е дрон коj стига до недостапни места

0
Flyability Elios претставува голема пресвртница во заедницата на дронови и се користи за да допре до тесни и сложени места каде што човек нема пристап....

АНАЛИЗА: Каква храна ќе јадеме во иднина?

0
Бидејќи планетата Земја постојано се менува под наше влијание, се менуваат и ресурсите кои ни се на располагање за преживување. Тие стануваат се поограничени...

Овој швајцарски супермаркет е првиот во Европа кој продава храна од...

0
Би јаделе ли хамбургер со плескавица од црвци? Доколку живеете во Швајцарија, тогаш дефинитивно би можеле да почнете Швајцарскиот ланец на супермаркети Coop објави дека...

Бројот на летечки инсекти на Земјата се намалил за 76% –...

0
Научниците предупредуваат дека на Земјата и се заканува еколошки Армагедон затоа што бројот на инсекти во последните 25 години се намалил за 76%! Истражувањето каде...