-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови КОВИД 19

Таг: КОВИД 19

Катар Airways го организираа првиот авионски лет во светот само со...

Додека пандемијата и карантинот тешко им паднаа на многуминаа, најтешко им беше на авиокомпаниите. Тие се соочија со празни авиони и милиони...

Апликација со вештачка интелигенција детектира КОВИД-19 од вашиот глас

Бидејќи корона вирусот нема наскоро да исчезне, компаниите се трудат да најдат брзи начини за детектирање на вирусот што е можно порано....

Италија ќе биде во карантин цел април

Италијанската влада одобри нов пакет анти-ковид мерки кои го потврдуваат она што веќе го најавија медиумите - во април целата земја ќе...

Њујорк го лансираше првиот дигитален КОВИД пасош во светот

КОВИД-19 пасошите станаа реалност во државата Њујорк во САД откако нивното лансирање го објави гувернерот Ендрју Куомо. Дигиталниот пасош наречен Excelsior Pass...

Pfizer: Нашата вакцина е 100% ефикасна против КОВИД-19 кај децата на...

Откако добија одобрение ширум светот за употреба на вакцината против КОВИД-19 кај постари од 16 години, Pfizer почна да ја тестира вакцината...

Русите ја регистрираа првата вакцина во светот против КОВИД-19 наменета за...

Руската федерална служба за ветеринарен и фитосанитарен надзор, Rosselkhoznadzor, објави дека Русија ја регистрирала првата вакцина против КОВИД-19 наменета само за животни....

AstraZeneca го претстави новото име на својата вакцина – Vaxzevria

Вакцината против КОВИД-19 на AstreZenecа конечно доби официјално име. Имено, досега вакцината се споменуваше само како вакцината на AstraZenecа, а сега и...

Поднесено барање за регистрација на полесна верзија на вакцината Sputnik V,...

Руското Министерство за здравство пондесе барање за регистрација на полесна верзија на Sputnik V, која се дава во една доза. Русија минатата...

Русите почнаа со производство на третата вакцина пред да завршат клиничките...

Русија почна да ја произведува CoviVac, својата трета вакцина против КОВИД-19. Иако третата фаза од испитувањето уште е во тек, наскоро вакцината...

Израелски научници развиваат вакцина против КОВИД-19 во форма на таблети

За сите кои се плашат од вакцинирање против КОВИД-19 поради страв од иглите решението би можело да дојде од Израел. Американско-израелската фармацевтска...

НАЈПОПУЛАРНИ