6.9 C
Skopje
сабота, ноември 23, 2019
Почетна Тагови комуникација

Таг: комуникација

Половина век Интернет комуникација

Пред педесет години, две букви беа пренесени преку интернет, засекогаш менувајќи го начинот на кој ќе се разменуваат знаењето, информациите и комуникацијата.

Tip of the Week – Недоразбирања

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Tехнологијата e исклучително важна за развој на медицината

Комуникациската технологија може да направи нешто големо, прекрасно и човечко - да го направи светот уште подобар! Некои велат дека технологијата е благослов; други пак...

Што сакаат вашите купувачи? Проверете во која група спаѓаат

Мора да си ја познавате клиентелата за да знаете дека што и да пласирате, ќе им се допадне и ќе биде прифатено. Сепак, не...

Пет книги кои би требало да ги прочита секој што бара...

Било да се подготвувате за некоја нова работа или само сакате да внесете нова енергија, малку дополнително знаење нема да ви наштети. Пред се,...

Lyft патентираше систем за комуникација меѓу возилата и пешаците

Автономните возила ќе покажуваат светлечки пораки за да им сигнализираат на луѓето каде ќе се движат, а сето тоа ќе биде овозможено со патентираниот...

Ворен Бафет со само три збора објасни како да успеете во...

Познатиот финансиски инвеститор и милијардер Ворен Бафет, кој според Forbes, „тежи“ 84 милијарди долари, даде совет како можете да ја зголемите својата вредност во...

11. Weekend Media Festival ќе се одржи од 20 до 23...

Weekend Media Festival по единаесетти пат, ќе се одржи оваа година, од 20 до 23 септември во старата фабрика за тутун во Ровињ и...

Жителите на Карпош добија мобилна апликација за комуникација со општината

Преку мобилна апликација (за Андроид и IOS) граѓаните на Општина Карпош ќе може да комуницираат со локалната самоуправа, да пријавуваат проблеми, но и да споделуваат свои...

SpaceX успешно лансираше еден од најголемите сателити во Земјината орбита

Само две седмици откако лансираше неколку помали сателити во Земјината орбита, SpaceX синоќа после полноќ лансираше еден од најголемите сателити во вселената, а станува...

НАЈПОПУЛАРНИ