Почетна Тагови лозинки

Таг: лозинки

Пет работи кои мора да ги направите за побезбеден дигитален живот...

0
Велат дека на крајот на годината треба да се направи попис на се што е добро или лошо што се случило во текот на...

Шест грешки кои најчесто ги правиме кога поставуваме лозинки

0
Добрите и сигурни лозинки се нешто што најмногу ви ги штити профилите на интернет и поради ова е важно да се води грижа за...

Ова се најлошите лозинки за 2018 година

0
Кога замислуваме како некој хакер ги пробива нашите лозинки, најчесто замислуваме некој компјутерски гениј кој стои пред неколку монитори и се обидува стотици пати....

Калифорнија со закон забрани ставање лоши лозинки

0
Американската сојузна држава Калифорнија донесе интересен закон со кој се забрануваат лошите лозинки. Со овој потег државата сака да ги зголеми безбедносните стандарди за...

Корисни апликации за пронаоѓање на бесплатни Wi-Fi мрежи

0
Ви се случува често да барате безжична мрежа која е сигурна и квалитетна? Наместо да барате сами, инсталирајте некоја од овие апликации или пристапете...

Заборавете на лозинките, пристигна нов начин на заштита на идентитетот на...

0
За сите кои знаат колку е битна безбедноста на сметките и профилите онлајн, а не можат да ги запаметат сите свои лозинки, доаѓа помош....

Алатка која овозможува целосна контрола и безбедност врз онлајн идентитетот

0
Денес постојано се логираме некаде. Најчесто тоа е на Интернет на некој профил или на банкарска сметка за префрлање пари од сметка на сметка,...

Блогер направи мапа со WiFi локации и лозинки за аеродроми од...

0
Кога патувате она што најмногу ве нервира е кога мора да плаќате за Интернет, кој денес е едно од основните човечки права. Анил Полат...

Во иднина лозинките ќе бидат меморирани во вашата облека

0
Доколку не ви се допаѓа идејата да ви стават чип во раката каде што ќе се складираат лозинки за канцеларии и компјутери, еве друго...