14 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020
Почетна Тагови Мате Римац

Таг: Мате Римац

Мате Римац: Уште еден голем инвеститор ќе инвестира во Rimac Automobili

Електрични, автономни, споделени - тоа е иднината на автомобилите во наредните неколку децении, прашање е дали Хрватска ќе ја заболиколи инвестицискиот бран или ќе...

Porsche ќе прави електричен автомобил заедно со Мате Римац

Porsche има големи планови за пазарот на електрични автомобили, а за да ги претвори тие амбициозни планови во реалност минатата година потпиша партнерство со...

Римац го претстави Greyp G6 – првиот паметен електричен велосипед кој...

Greyp G6, првиот паметен електричен велосипед од овој тип во светот, кој е дело на младиот хрватски иноватор Мате Римац, беше официјално претставен во...

ВИДЕО: Римац вечерва претставува целосно нов електричен велосипед

Три години по претставувањето на последниот електричен велосипед Greyp и речиси шест години по претставувањето на првиот модел со кој го одушевија светот, Мате...

ВИДЕО: Римац во Женева ја претстави новата верзија на суперавтомобилот C_Two

https://www.youtube.com/watch?v=mrnGaAVomd8 Rimac Automobili на годинашниот женевски саем за автомобили изложуваат на уште поголем и атрактивен простор, веднаш до Порше, Ауди и Ламборџини. Главната атракција е...

Мате Римац откри зошто не прави автомобили кои може да ги...

Основачот и директор на компанијата Rimac Automobili, младиот Хрват Мате Римац, во рамки на меѓународниот фестивал на уметност, роботика и нови технологии Device_art вчера...

Мате Римац на јавноста и откри приказна за компанијата која не...

На гостувањето на конференцијата ICT Gold Awards BIG3, младиот иноватор Мате Римац зборуваше за подемите и падовите во бизнисот во текот на работата на...

Financial Times го спореди Хрватот Мате Римац со мегапопуларниот иноватор Илон...

Financial Times објави голем напис за  Мате Римац, во кој во самиот вовед пишува дека многумина го споредуваат со Илон Маск. Наведуваат дека заедничко...

Rimac Automobili ќе прави луксузен електричен автомобил со италијанската компанија Pininfarina

Италијанската компаниа Pininfarina објави дека ќе соработува со Rimac Automobili како главен технички партнер на производството на својот прв електричен хиперавтомобил PF0. Rimac ќе...

Мате Римац: Добив понуда за откуп на мојата компанија!

Најуспешната хрватска претприемничка приказна веќе петта година по ред ќе биде наградена со тирулата Ernst&Young Претприемач на годината, а доделувањето на признанијата ќе се...

НАЈПОПУЛАРНИ