10 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020
Почетна Тагови Мате Римац

Таг: Мате Римац

Хрватот Мате Римац на турнеја во САД со својот електричен хиперавтомобил

Хрватскиот производител на електрични возила и батерии за нив Rimac Automobili објави дека стартува американска турнеја со својот нов проект- електричниот хиперавтомобил Concept Two....

Мате Римац отвора компанија во Сплит каде ќе има 100 вработени

Компанијата Rimac Automobili на хрватскиот претприемач Мате Римац се проширува во Сплит каде ќе отвори развоен центар кој ќе биде втор во Хрватска после оној...

Мате Римац го стартува технолошкиот парк за претприемачи

Мате Римац, основач на Rimac Automobili, заедно со други жители на Ливно - Божо Периќ, Бернардин Ќенан и Марин Јожиќ - изминатата година работеа...

Мате Римац најави дека ќе соработува и со Seat

Хрватската компанија Rimac Automobili влегува во ново партнерство со уште еден автомобилски гигант. После соработката со Porsche, Мате Римац овојпат одлучи да соработува со...

Прогласен Светски претприемач на годината, во конкуренција беше и Хрватот Мате...

Рубенс Менин, претприемач од Бразил, вчера беше прогласен за Светски претприемач на годината на церемонија во Монако која беше организирана од консултантската куќа Ernst &...

Мате Римац работел на електричниот Јагуар со кој се возеа принцот...

Принцот Хари и Меган Маркл, или новоназначените војвода и војвотка од Сасекс, после нивната венчавка и излегувањето од дворецот Виндзор, се качија во ретро...

Римац на светскиот конгрес WeAreDevelopers рамо до рамо со Стив Вознијак

Мате Римац е лидер на компанијата за која изминатиот период пишувавме многу и нема кој не слушнал за неговиот автомобил-ѕвер C_Two со астрономска цена...

Мате Римац објави видео на кое се гледа одблиску како...

Rimac Automobili на својата странива објави видео од саемот за автомобили во Њујорк, New York International Auto Show. На видеото се гледа како изгледа...

Мате Римац за само 3 недели продаде 150 примероци од својот...

Мате Римац на 6 март на саемот во Женева го претстави својот најнов електричен хиперавтомобил C_Two, а деновиве автомобилот го претставува и на саемoт 2018...

Мате Римац: Concept_Two е автомобил каков што отсекогаш сакав да направам

Concept_Two, најновиот модел на Мате Римас, кој беше прогласен и за најбрз автомобил во светот, ги одушеви сите. Како што пренесува Zimo, Римац за...

НАЈПОПУЛАРНИ