5.1 C
Skopje
среда, декември 11, 2019
Почетна Тагови Мате Римац

Таг: Мате Римац

Мате Римац му овозможува секому да стане акционер во неговата компанија...

Компанијата на Мате Римац за електрични велосипеди секому му овозможува да стане акционер со инвестиција од 100 евра. Хрватската компанија Greyp Bikes неодамна постигна голем...

Porsche го зголемува уделот во Rimac Automobili

Rimac Automobili си осигураа зголемување на уделот на Porsche во компанијата, па сега Porsche има удел од 15,5%. Во јуни 2018 година германскиот производител...

Мате Римац претстави два нови електрични велосипеди

На годинашниот саем за велосипеди EUROBIKE Friedrichshafen Show, кој се одржува од 4 до 7 септември во Фридрихшафен, Германија, компанијата на младиот хрватски иноватор...

Компанијата на младиот Мате Римац учествуваше во создавањето на импресивниот италијански...

Мате Римац уште еднаш одушеви со својата работа. Неговата компанија учествуваше во изработката на импресивниот автомобил Battista. Од компанијата објавија дека договорот бил вреден...

Мате Римац ќе и помага на хрватската влада да привлече инвестиции...

Претседателот на Владата на Хрватска, Андреј Пленковиќ, одржа состанок со претприемачот и основач на компанијата Rimac Automobili, Мате Римац, на кој разговараше за потенцијалите...

Најновиот автомобил на Мате Римац сега ќе можете да го возите...

Во рамките на најголемата гејминг конференција XBOX E3, Rimac и Microsoft го објавија своето ново партнерство. На страницата на Rimac Automobili објавија дека Rimac...

Мате Римац стана најбогатиот Хрват

Мате Римац стана најбогатиот Хрват откако во неговата компанија влегоа Hyundai и Kia. Економистот Ивица Бркљача пресмета, според информациите за сопственичката структура на Rimac...

Мате Римац: Уште еден голем инвеститор ќе инвестира во Rimac Automobili

Електрични, автономни, споделени - тоа е иднината на автомобилите во наредните неколку децении, прашање е дали Хрватска ќе ја заболиколи инвестицискиот бран или ќе...

Porsche ќе прави електричен автомобил заедно со Мате Римац

Porsche има големи планови за пазарот на електрични автомобили, а за да ги претвори тие амбициозни планови во реалност минатата година потпиша партнерство со...

Римац го претстави Greyp G6 – првиот паметен електричен велосипед кој...

Greyp G6, првиот паметен електричен велосипед од овој тип во светот, кој е дело на младиот хрватски иноватор Мате Римац, беше официјално претставен во...

НАЈПОПУЛАРНИ