10 C
Skopje
понеделник, февруари 24, 2020
Почетна Тагови Мате Римац

Таг: Мате Римац

Германското списание Bild го прогласи најновиот автомобил на Хрватот Мате Римац...

Германското списание Auto Bild направи листа со 30 најмоќни ултраспортски автомобили во светот. И Хрватска има свој претставник на листата и тоа на првото...

Компанијата на младиот Хрват Мате Римац, Rimac Automobili, ќе гради фабрика...

Хрватската компанија Rimac Automobili, чиј основач и извршен директор е 30-годишниот иноватор Мате Римац, ќе гради фабрика во Кина. Во октомври минатата година хрватската...

Германски автомобилски гигант пристигнува во Србија

Хрватскиот иноватор и производител на електрични автомобили, Мате Римац, објави дека една голема германска автомобилска компанија доаѓа во Србија за да произведува компоненти за...

Хрватскиот иноватор Мате Римац во март во Женева ќе го претстави...

Компанијата Rimac Automobili полека ги пакува куферите за Швајцарија и го довршува склопувањето на својот нов суперавтомобил, кој засега го носи името Concept Two...

Видео: Rimac најави нов автомобил

Rimac Automobili во средата на своите службени страници го објави првото промо видео за својот нов модел на автомобил Од промо видеото не можат да...

Мате Римац: луѓето ми се најважни, затоа се обидувам да ги...

Мате Римац, основачот на хрватската компанија Rimac Automobili, годинава се натпреварува за наградата Бизнисмен на годината во Хрватска. Неговата компанија развива електрични возила, а приходите...

Како изгледа да се работи за Мате Римац – искуство од...

Дваесет и петгодишниот Матија Баришин од Дража студирал електроенергетика на Факултетот за електринженеригнг во Осијек и сонувал да работи по дипломирањето. Конкретно, сакал да...

Младиот иноватор Мате Римац ги советува идните претприемачи: Идејата е безвредна,...

Претприемничкиот инкубатор за висока технологија наскоро ќе почне да се гради во Сплит. Тоа е најголемиот сплитски проект кој речиси целосно е финансиран од...

Rimac Automobili доби нова инвестиција од 30 милиони евра

Како што веќе долго време се зборува на пазарот, а најавено е во објави на берзите од страна на најголемиот азиски производител на батерии,...

НАЈПОПУЛАРНИ