Почетна Тагови микроигли

Таг: микроигли

Лепенки направени од мраз се топат откако ќе испуштат лек во...

0
Никој не сака да го боцкаат со игли, но многу често тоа е неопходно. Лепенки со микроигли пред некое време се појавија како безболна...

Јапонци направија безболен и биоразградлив фластер кој ќе ги замени инјекциите

0
Научници од јапонскиот Универзитет Тохоко направија уред кој се напојува со биобатерии и може да дозира лекови со големи молекули долж целата површина на...