Почетна Тагови милироботи

Таг: милироботи

Магнетен спреј ги претвора предметите во роботи кои се движат

0
Со комбинирање на магнетни материјали со магнетни полиња роботски истражувачи продолжуваат да развиваат машини кои може да се управуваат на далечина на секакви корисни...