9.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови мотивација

Таг: мотивација

Како да останеме мотивирани ако работиме од дома?

Тие што работат од дома знаат колку е тешко да останат мотивирани, продуктивни и концентрирани во услови каде што има многу работи...

Американски претприемач на сите свои вработени им дал минимална плата од...

Ден Прајс е сопственик на компанија во Сиетл кој пред пет години реши ниеден од 120 вработени во неговата компанија да нема...

Фотогалерија: Инспиративните приказни на Inno Cafe предизвикаа голем интерес кај Битолчани

Вчера Битола беше центар на иновативните идеи. Првото Inno Cafe за оваа година се одржа во...

Губите мотивација? Овие четири работи ќе ве наполнат со енергија за...

Истражувањата на психолозите покажаа дека силата на волјата е ограничена и недостатокот на мотивација во кариерата и работата е многу честа појава. Ви презентираме...

Жарко Костиќ: Клучoт за високата мотивација е во секојдневно поставување нови...

Мотивацијата е секогаш поврзана со иднината и постигнување на нешто.  Поврзана е со некоја цел. Мотивацијата исто така зависи и од продуктивноста. Колку е...

Еден од најбогатите луѓе во светот ја откри тајната на успехот...

Тој е еден од најуспешните луѓе во светот. Иако потекнува од скромно семејство и кариерата ја започнал како учител по англиски јазик, каде што...

Tip of the Week – Милениумци на работа

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Шест начини за мотивација на продажбата во вашиот тим

Секојдневно, луѓето од вашиот тим за продажба се соочуваат со ситуации кои не зависат само од вас како лидер или од компанијата, туку и...

Седум лекции кои младите претприемачи можат да ги научат од Илон...

Како успешен претприемач, Маск не го постигнал својот успех лесно. Пред само неколку години тој се соочуваше со проблеми како во приватниот, така и...

Што e единственото нешто што најуспешните го прават секој ден?

Успешните луѓе ширум светот ја имаат прифатено оваа секојдневна навика како најбрзиот пат до успех и најлесниот начин да се изостри умот Од светот добиваме...

НАЈПОПУЛАРНИ