Почетна Тагови мускули

Таг: мускули

ВИДЕО: Со стегачот Myo можете да ги контролирате уредите во домот

0
Пред неколку години компанијата Thalmic Labs г претстави стегачот за рака кој се контролира со мускулите Myo. Со овој стегач контролирањето на уреди со...