Почетна Тагови Нина Ангеловска

Таг: Нина Ангеловска

Ангеловска: Владата се одлучи за заем до еврообврзница од 400 милиони...

0
Вкупно 400 милиони евра заем до еврообврзница ќе побара Владата од странски банки за да се издржи ударот врз економијата од коронавирусот, соопшти денеска...

Промовиран порталот „Отворени финансии“

0
Од денеска пред очите на јавноста ставаме финансиски податоци за над дванаесет и пол милиони трансакции. Стандардите се поставени. Секогаш кога некое министерство, агенција...

Следниот месец поврат на ДДВ, 170.000 граѓани скенирале сметки со над...

0
Граѓаните кои скенираат фискални сметки трошат по 2,2 милиони евра дневно за да ги задоволат основните животни потреби. Според податоците кои ги објави Управата...

Прв Мастерклас на УНКТАД во Скопје: жените повеќе да го користат...

0
Потребна е поголема вклученост на жените во носењето клучни политики, решителност да го рашират својот глас, искористување на потенцијалот на технологиите за нивна поголема...

Пораст на онлајн нарачките и купувањата во Македонија за 62%!

0
 Во првото тромесечие на 2018 година 31,6% од интернет корисниците во Македонија нарачале/купиле нешто онлајн, спрема 19,5% истиот период минатата година што претставува пораст...

Нина Ангеловска ја претстави Македонија на Првиот глобален состанок на асоцијациите...

0
„Развојните димензии на дигиталните платформи” е мотото под кое годинава се одржува глобалната недела на е – трговија. Активностите во организација на Организацијата на...

Само 20% од Македонците купуваат онлајн, целта е да се достигне...

0
Денес официјално со работа стартуваше Асоцијацијата за е-трговија на Македонија чија основна цел е да е-трговијата во Македоија да доближи до европските трендови. Според податоците од Државниот...

Почнува со работа првата македонска Асоцијација за е-трговија – претседател е...

0
Електронската трговија претставува мотор за подобрување на економската состојба на една земја и придонесува кон зголемување на ефикасноста и намалување на невработеноста. Електронската трговија...

Формирана првата Асоцијација за развој на е-трговијата во Македонија

0
Официјално, оваа година започнува со работа првата македонска асоцијација за е-трговија. Како што пренесува порталот IT.mk Grouper заедно со Бизнис Конфедерација на Македонија се едни од главните основачи...

Grouper.mk со Златни зделки го одбележува седмиот роденден

0
Најпознатиот сајт за групни попусти и лидер во е-трговијaта во Македонија, Grouper.mk, оваа година го прославува својот седми роденден, за кој што велат е нивниот...