Почетна Тагови огласи

Таг: огласи

Facebook ќе забрани огласи против вакцинирање

0
Facebook ќе почне да забранува игласи кои луѓето ги одвраќаат од вакцинирање, соопшто социјалната мрежа вчера и исто така најави нова информативна кампања за...

YouTube има проблеми со педофилија – дел од огласувачите ги повлекоа...

0
Пред две години дел од најголемите огласувачи на YouTube ги повлекоа огласите затоа што нивните огласи се прикажуваа покрај проблематични содржини како што се...

Кој период од годината е најдобар за барање нова работа?

0
Ако барањето нова работа е дел од вашиот план за 2019 година, во продолжените следуваат совети од експерти како тајмингот за аплицирање за работа...

Facebook тестира огласи во проширена реалност

0
Facebook на својата F8 конференција на почетокот на годината најави дека работи на производи кои на огласувачите ќе им овозможат да користат проширена реалност...

Најголемиот македонски онлајн огласник Пазар3 се прошири во Србија, Косово, Албанија...

0
Онлајн платформата Пазар3 е најголемата продавница во земјава каде за секој купувач се наоѓа огромен избор на најразлични производи и услуги. Со над 300.000...

Кога би ја имало, еве колку би можела да биде месечната...

0
Никој од корисниците на Facebook не мора да се плаши дека оваа социјална мрежа во иднина би била достапна само за претплатници, но за...

Корисниците на Facebook отсега ќе мора да прифаќаат таргетирани реклами и...

0
Facebook соопшти дека од корисниците ќе бара да прифаќаат таргетирани реклами и огласи како услов за користење на услугите кои ги нуди компанијата. Станува...

Препораки од ИАБ Македонија во однос на најавените измени на Google...

0
Здружението за интерактивно огласување ИАБ Македонија  по повод објавувањето на новата верзија на прелистувачот Google Chrome, која ќе содржи вграден AdBlocker и автоматски ќе...