Почетна Тагови онлајн продажба

Таг: онлајн продажба

Интернет купувањето во Македонија порасна за 14%

0
Купувањето онлајн во државава и понатаму расте со забрзано темпо. Спроведената анкета во првиот квартал на 2019 година во државава во која испитаниците се...

20% од Македонците со интернет пристап купуваат онлајн, најмногу облека и...

0
Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ) објави дека подготвува сеопфатна анализа за е-трговијата во Македонија која ќе даде информации за навиките на македонските потрошувачи...

Македонската иновативна кошничка Elle Hive ќе ги спасува пчелите од изумирање

0
Елена Фиданоска, сопственик на Macedonian Honey, за Иновативност го објаснува нивниот изум, иновативната кошничка за пчели Elle Hive, која е избрана, заедно со уште...

Македонската онлајн продавница OutletON со големи амбиции да стане Amazon на...

0
OutletON е бренд кој успешно работи скоро четири години на македонскиот пазар, а од пред две години започна да го освојува и српскиот и...

Само 3% од Македонците се подготвени да купуваат онлајн!

0
Во моментов само 3% од вкупното население во Македонија или 6% од луѓето на возраст меѓу 19 и 54 години се подготвени да купат...

На кинескиот Black Friday, Alibaba оствари продажба од 18 милијарда долари...

0
Оние кои редовно пазарат онлајн преку мрежата на Alibaba, се запознаeни со големите попусти кои компанијата ги има секоја година на 11. ноември. Ова...