Почетна Тагови очила за сонце

Таг: очила за сонце

Генијални очила за сонце ви овозможуваат да гледате зад вас без...

0
https://www.youtube.com/watch?v=GRf8L_xc8n8&feature=emb_title Добитник на златни олимписки медали во велосипедизам и физичар направија иновација на очила за сонце која ќе ги одушеви сите. Станува збор за очила...

Ocean Cleanup направи очила за сонце од пластиката собрана од Тихиот...

0
Great Pacific Garbage Patch е пловечки остров од отпад во Тихиот Океан. Неколку организации учествуваат во чистењето на тој дел и транспортирањето на отпадот...

ВИДЕО: Ова се првите органски очила за сонце направени од талог...

0
На кафе со пријателите овие летни денови можете да отидете со нов моден додаток - првите органски очила  за сонце направени од талог од...

ВИДЕО: Очилата за сонце ACE Eyewear снимаат и емитуваат видеа

0
Компанијата Acton, која се занимава со производство на електрични скејтборди, направи паметни очила за сонце ACE Eyewear. Станува збор за очила за сонце кои...