4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови паста

Таг: паста

Бактерии помагаат во реставрирање на историските згради

Паста направена од бактерии може да биде решението за големите трошоци за одржување на историските градби во Европа. Имено, многу од старите...

Мајстори за тестенини најдоа совршена замена за пластичните сламки

Италијанци најдоа совршен начин да ја зачуваат околината од загадување. Имено, деновиве целиот свет зборува за тоа како...

НАЈПОПУЛАРНИ