Почетна Тагови пенкало

Таг: пенкало

3Doodler е првото пенкало во светот кое пишува во 3Д

0
Ако сте од оние луѓе кои додема работат, додека одмораат и во кој било момент од денот нешто чкртаат на хартија, сигурно ќе ве...

Samsung сака камерите наместо во телефон да ги стави во пенкалата...

0
Samsung размислува да вградува камери со оптички зум во своето ново паметно пенкало. Според патентот кој го пријавила компанијата, а бил одобрен пред неколку...

Осум технолошки иновации за кои светот уште не е подготвен

0
Дали некогаш сте помислиле дека ќе можете да телефонирате без телефон само со своите раце? Или можеби отсекогаш сте сакале да имате робот кој...

Пенкало-сапун го прави забавно миењето раце за децата

0
За да им помогнат на родителите да ги научат децата почесто да ги мијат рацете, компанијата Team SoaPen направи течен сапун-пенкало кој го носи...