Почетна Тагови полнач

Таг: полнач

Паметен е-паркинг може да ги детектира бензинците и ги казнува

0
Во текот на оваа година во Велика Британија се очекува пораст на станиците за полнење на електрични автмобили, кои ќе бидат интегрирани во обичните...

Новиот Xiaomi Mi 11 нема да доаѓа со полнач во кутија

0
Директорот на компанијата Xiaomi, Леи Јун, потврди дека новиот телефон Xiaomi Mi 11 на пазарот ќе пристигне во елегантно пакување кое нема да вклучува...

Apple и Samsung почнуваат нов тренд – смартфоните ќе се продаваат...

0
Apple и Samsung веројатно ќе започнат нов тренд на пазарот кој нема да им се допадне на многу корисници. Имено, според гласините кои доаѓаат...

Несекојдневен кабел за полнење телефон!

0
Ова е првиот ваков кабел во светот за полнење на вашите електронски уреди. Сите знаеме како изгледа кога ќе го оставиме полначот на некое...

Овој безжичен полнач може да полни три телефони одеднаш

0
Време е да прекинеме да користиме кабли и жици. Fuelbox Rover Qi Wireless Power Bank е вистинско модерно решение за полнење батерии кое сигурно...

Првиот српски полнач за електрични автомобили ќе биде претставен на 22...

0
Првиот српски полнач за електрични автомобили е направен, тестиран и пред првото вградување ќе биде изложен на Меѓународнито саем за автомобили кој почнува на...

Во Сити Мол поставен полнач за електрични автомобили од ЕВН

0
Скопје Сити Мол е првиот шопинг центар во Македонија каде што е поставена станица за полнење на електрични и приклучни хибридни возила.. Со поставување на...

Во Крива Паланка поставена првата станица за полнење на електромобили

0
Општина Крива Паланка во соработка со ЕВН изгради електрична инфраструктура во рамки на проектот за развој на електромобилноста и постави станица за полење на...

Србија го направи првиот српски универзален полнач за електрични возила

0
Институтот во Стара Пазова за развој на елеколошка енергија заедно со водечки српски експерти од Електротехничкиот факултет успеа да го конструира и да го...

ЕУ бара мобилните телефони да имаат ист полнач за да се...

0
Европската унија повторно го покрена прашањето за воведување на ист полнач за мобилни телефони од различни производители. Тоа значи дека Андроид и Ајфон телефоните...