Почетна Тагови поскапување

Таг: поскапување

Се зголемува цената на лебот!

0
За  десет до 20 отсто или од 15 на 18 денари е зголемена цената на некои видови леб. Причината за ваквиот потег, според мелничарите, е...

Пивото ќе поскапи најмалку 15%!

0
Љубителите на пиво ширум светот од следната година ги очекува зголемување на цената на пивото за повеќе од 15%. Причина за тоа е сушната...

Поскапата нафта го поскапува туризмот

0
Aсоцијацијата „Глобал бизнис травел“ објави дека се очекува во 2019 година авиобилетите да поскапат и до 7%, додека цените во хотелите може да се...

Нови цени на горивата

0
Од вечерва на полноќ, Еуросупер БС- 95 и 98, дизелот и ектралесното масло за домаќинство поскапуваат за денар. Истовремено килограм мазут поскапува за половина...

Нови поскапувања на горивата од полноќ

0
Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за 1 денар по литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на екстралесното масло за домаќинство се зголемува за...

Од полноќ повторно поскапуваат горивата

0
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на рафинериските...