5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови предлог книга

Таг: предлог книга

#ИновативностЧита: Стартап од 100 долари од Крис Гилибоу

Инспиративната книга полна со неверојатни приказни и хумористични секојдневни ситуации, Стартап од 100 долари на Крис Гилибоу e денешниот избор на #ИновативностЧита која ќе ве замисли и ќе...

#ИновативностЧита: „Како да создавате пријатели и да влијаете на луѓе” од...

Од одлични совети никогаш доста, особено кога се работи за такви кои ќе ви помогнат постојано да го зголемувате кругот на познаници и да...

#ИновативностЧита: Tools of Titans – тактики, рутини и навики на милијардерите

Авторот на книгава, Тим Ферис, се прослави прво со книгата „4-часовна работна недела“, а за #ИновативностЧита овојпат избравме уште еден од неговите бестселери -...

#ИновативностЧита: Моќта на навиките од Чарлс Дјухиг

Од автор кој студирал бизнис на Харвард и Јејл и добил Пулицерова награда, книгата Моќта на навиките е овонеделниот предлог на #ИновативностЧита. Чарлс Дјухиг, авторот...

#ИновативностЧита: Lean In – поучна книга од Шерил Сендберг, оперативен директор...

Компанијата Facebook не би била тоа што е, доколку сите бизнис операции во позадина не ги менаџираше инспиративната Шерил Сендберг, главната оперативна директорка на...

#ИновативностЧита: Shoe Dog – мемоар од креаторот на NIKE

Кога станува збор за книгата која оваа недела ви ја претставуваме во рубриката #ИновативностЧита, многумина ќе речат дека е мемоар кој може и да...

#ИновативностЧита: Старбакс искуство, пет принципи за претворање на обичното во извонредно

Постои ли некој кој не слушнал за Старбакс? Како еден од најуспешните, а можеби и најуспешниот ланец на кафулиња, постојат многу лекции кои можеме...

#ИновативностЧита: Да! 50 тајни на науката на убедувањето

Секој од нас понекогаш си помислил, колку би било добро кога би можеле да убедиме секого. Книгава која викендов ви ја претставуваме во #ИновативностЧита,...

#ИновативностЧита: Стив Џобс, биографија од Волтер Ајзаксон

Овој викенд, рубриката #ИновативностЧита ја посветивме на големиот Стив Џобс, односно на извонредната биографија посветена нему. Предлог книгата Стив Џобс од авторот Волтер Ајзаксон е...

#ИновативностЧита: Приказната за Airbnb – како тројца обични момци кренаа голема...

Како да се размрда цела индустрија со навидум обичен концепт за бизнис и да се направат милијарди? На ова прашање може да најдете одговор...

НАЈПОПУЛАРНИ