-2.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови предлог книга

Таг: предлог книга

#ИновативностЧита: Од добри до одлични – зошто некои компании успеваат, а...

Доколку сте претприемач кој неодамна започнал сопствен бизнис или пак сакате да се впуштите во претприемачките води и ви треба мотивација, ви нудиме предлог...

#ИновативностЧита: Почни со зошто – како инспирираат големите лидери од Сајмон...

Оваа недела како дел од рубриката #ИновативностЧита, книгата која ви ја предложуваме е Почни со зошто - како инспирираат големите лидери од познатиот мотивациски...

#ИновативностЧита: 100 највлијателни жени во историјата

Бидејќи пред неколку дена до одбележавме Меѓународниот ден на жената, 8. март, а впрочем и целиот месец ширум светот се одбежелува како Меѓународниот месец...

#ИновативностЧита – Без оправдувања: моќта на самодисциплината од Брајан Трејси

Кога пред одреден период случајно ми дојде до рацете една од книгите на можеби најпознатиот мотивациски говорник на светот, веднаш знаев дека ќе биде...

#ИновативностЧита: Калуѓерот што го продаде своето ферари од Робин Шарма

Рубриката #ИновативностЧита редовно ви помага да ја пронајдете вистинската книга покрај која ќе го поминете вашиот викенд во опуштена атмосфера. Викендов ви го претставуваме...

#ИновативностЧита: Се гледаме на врвот од Коста Петров

Викендот е наменет за опуштање и одмор, а еден од најдобрите начини како да заборавите на работните обврски од неделава што помина, е да...

#ИновативностЧита: Freakonomics – бунтовен економист ја истражува скриената страна на нештата

Рубриката #ИновативностЧита ви нуди викенд предлози за книги од кои можете да научите важни бизнис и животни лекции и од кои ќе се инспирирате и...

НАЈПОПУЛАРНИ