5.1 C
Skopje
среда, декември 11, 2019
Почетна Тагови претприемништво

Таг: претприемништво

Целосни стипендии за онлајн микро-магистерски студии

Запиши се на меѓународните микро-магистерски студии по Претприемнички и иновативен екосистем и продлабочи го твоите знаења и вештини...

Симона Чаминска: Глобалната Недела на Претприемништвото инспирира младите да влезат во...

Глобалната Недела на Претприемништвото (ГНП) претставува еднонеделна иницијатива која се случува истовремено во 170 земји ширум светот и поврзува над 10.000 партнери во активности насочени...

Во Хрватска се отвора фабрика за производство на 3Д печатачи

Поставувањето на соларни панели на покривот на Развојниот центар и технолошки парк Крижевци, како први соларни електрани во Хрватска чија изградба во кампања за...

Рептил маркети доби меѓународна награда за придонес за развој на претприемништвото...

Во периодот од 22 до 24 март 2019 година во Дубровник, Хрватска, се одржа 6-тиот Регионален самит на претприемачи во Централна и Југоисточна Европа....

Женското претприемништво неискористен извор за економски раст

Зајакнувањето на економската позиција на жените во урбаните и руралните средини како и еднакви можности за активно вклучување на пазарот на труд и раководење...

Сакате да стартувате сопствен бизнис во 2019 година? Еве што треба...

Доколку една од одлуките за годинава беше да стартувате сопствен бизнис, треба да знаете дека се повеќе луѓе се одлучуваат да ја напуштат својата...

Долгиот список на експерти и компании кои гостуваат на GEW 2018...

Иновацијата не е лесна, но постојат модели кои можат да придонесат кон побрзо експериментирање и тестирање на нови продукти. Тоа веќе се случува во...

Седум вештини кои им се потребни на вашите деца за да...

Образованието можеби е пасош до иднината, но се чини дека училиштата не успеваат децата да ги научат на некои од најбитните животни вештини. Експертот...

Oпштина Ѓорче Петров, локалните граѓански организации и жените претприемачки ќе го...

Одржување на основачки состаноци - со меѓуресорната работна група со претставници од општината, институциите и локалните граѓански организации, како и со жените претприемачки Во Салата...

Social Impact Lab и ФИТР организираат Goodbiz Bootcamp Skopje за развој...

На 21 и 22 мај 2018 година ќе се одржи дводневниот настан Goodbiz Bootcamp Skopje - валидација на бизнис и импакт модел „Добар бизнис" во Јавна соба во...

НАЈПОПУЛАРНИ