Почетна Тагови продуктивност

Таг: продуктивност

Луѓето кои заминуваат навреме од работа се поздрави и посреќни

0
Многу вработени сметаат дека околината ќе ги доживее како недоволно посветени ако први го напуштат работното место. Според многу истражувања, апсолутно нема корист од...

Компаниите сакаат среќни работници – се повеќе воведуваат продолжени викенди

0
Се поголем број компании во светот воведуваат четиридневна работна недела наместо досадната петдневна недела за да ги задржат квалитетните и способните работници, покажуваат податоците...

Што е Coffee Shop ефектот и како работата од кафуле наместо...

0
Долго време се смета дека сте попродуктивни кога ќе „избегате“ од канцеларија или од дома и ќе појдете во омиленото кафуле. Самиот факт дека...

Истражувач од Оксфорд тврди дека одењето на работа порано од 10...

0
Пол Кели, еден од водечките истражувачи на Универзитетот Оксфорд, смета дека одењето на работа пред 10 часот наутро е мачење на телото и тврди...

Tip of the Week – (Не)Продуктивност

0
„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Лиценцираниот софтвер е инвестиција, а не трошок за фирмите

0
Легалниот софтвер пред сѐ подразбира сигурност. Штом сме на интернет сите сме отворени и ранливи. Секое електронско плаќање подразбира врата низ која сајберкриминалците...

Како да останете продуктивни додека патувате?

0
Дел од животот на еден претприемач се честите патувања, состаноци, конференции и презентации по целиот свет. Тоа е дел од работата. Иако многумина уживаат...

Овие шест типови музика драстично ја зголемуваат продуктивноста

0
Музиката не е само средство за забава. Таа може да ја зголеми креативноста и да ни помогне да станеме попрoдуктивни. Слушањето музика може да...

Во кој месец е најдобро да стартувате сопствен бизнис?

0
Ако планирате да започнете некој бизнис, треба да размислите да почекате до идниот септември или октомври. Зошто? Затоа што според истражувањата, луѓето во просек...

Пет навики на Илон Маск на кои ја должи својата продуктивност

0
Илон Маск, извршен директор на Teslа и SpaceX, како и директор на SolarCity многу продуктивно ги поминува своето време со помош на овие пет...