-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови скенирање

Таг: скенирање

Германска компанија направи технологија која дијагностицира корона вирус со скенирање на...

Компанијата Semic RF со седиште во Минхен се надева дека ќе помогне тестирањето на корона вирусот да не се прави на стандардниот...

Почнува исплатата за „МојДДВ“ за скенираните фискални сметки

Овој месец граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе ги добијат средствата од повратот за второто тримесечје од годинава. Заклучно...

Србија воведува плаќање со скенирање на QR кодот

Граѓаните на Србија наскоро меѓу првите во Европа ќе можат да платат за производите што ги сакаат со скенирање на QR кодот...

Научниците сакаат да направат 3Д мапа од Земјата пред да ја...

Земјата се менува побрзо отколку што можеме да забележиме ние луѓето. Секојдневно сме сведоци на големи шумски пожари, се топат глечерите, а...

„МојДДВ #Моја Награда" – наградна игра за сите што скенираат фискални...

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ" од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда". Предвидени...

Во првото тримесечје преку МојДДВ скенирани 22.670.713 фискални сметки

Вчера заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ што се спроведува согласно Законот за враќање на дел...

LG го претстави првиот бесконтактен смартфон во светот

Овој телефон можете да го контролирате со гестви со рацете без да мора да го допирате. Моделот G8 Thinq на јужнокорејската компанија LG нуди...

WhatsApp отсега можете да го отклучите со лице или со отпечаток...

Новата опција која ја доби познатата апликација овозможува дополнително ниво на безбедност и можност за заштита на апликацијата дури и кога е отклучен телефонот....

Amazon ќе отвори 3.000 продавници без касиерки и каси?!

Amazon планира да отвори до 3.000 нови продавници без каси до 2021 година, настојувајќи да ги намами новите купувачи во мини-маркетите и продавниците со...

Нова апликација ви овозможува да ги платите производите во маркет со...

Касиерите и касите на кои самите ги скенираме производите ќе станат непотребни благодарение на нова апликација која уште повеќе го забрзува купувањето во продавница....

НАЈПОПУЛАРНИ