-4 C
Skopje
среда, ноември 25, 2020
Почетна Тагови УКИМ

Таг: УКИМ

Бизнис акцелераторот УКИМ домаќин на лабораторијата за иновации на Дојче телеком...

Бизнис Акцелераторот УКИМ е домаќин на Лабoраторијата за иновации на Дојче телеком од Германија (Т-лабс), во рамките на Глобалната недела на претприемништво...

Акцелераторот УКИМ го отвори повикот за втората Акцелераторска програма есен 2019

Имате технолошка напредна бизнис идеја и сакате да ја реализирате? Пријавете се на повикот најдоцна до 15 Септември 2019. Осумнеделната програма ќе започне на 26 септември...

Бизнис Акцелераторот УКИМ го одржа својот прв DEMO DAY

Бизнис акцелераторот УКИМ го одржа својот прв DEMO DAY како официјален завршен настан на првата акцелераторска програма. Во неа учестуваа шест стартап компании и...

Александар Стамболиев: Најдобрите идеи во Бизнис Aкцелераторот УКИМ (БАУ) ќе добијат...

Од почетокот на годинава започна со работа Акцелераторот УКИМ, кој е сместен во Центарот за трансфер на технологии и иновации - ИНОФЕИТ. 6-те стартапи кои...

ОКТА додели стипендии за најдобрите студенти од УКИМ

Десет студенти од шест факултети на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ се добитници на стипендиите за втор циклус студии кои втора година по ред...

„Саем на кариера 2018“ почнува денеска на Универзитетот Св. „Кирил и...

Агенцијата за млади и спорт првпат годинава организира „Саем на кариера 2018“, кој ќе се одржи денеска на Универзитет Св. „Кирил и Методиј“. Целта на...

Во тек е повикот за Soft Skills Academy Skopje – академија...

Поттикнати од новите трендови за да им излезе во пресрет на студентите при градењето на свoите кариери, EESTEC LC Skopje организира серијa нa бесплатни...

НАЈПОПУЛАРНИ