-1.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови фотографија

Таг: фотографија

Хеликоптерот Ingenuity на НАСА ја испрати првата фотографија во боја од...

Малиот хеликоптер Ingenuity, кој во склоп на мисијата Perseverance го направи својот прв историски лет на Марс продолжува да ги одушевува научниците....

Обединетите Арапски Емирати ја објавија првата фотографија од Марс снимена со...

Обединетите Арапски Емирати ја објавија првата фотографија од Марс направена со нивната сонда која кружи околу планетата. На...

Направена првата детална фотографија од површината на Сонцето

Новите детални фотографии од површината на Сонцето кои ги направи новиот соларен телескоп на Националниот институт за наука со седиште во Хаваи...

Седум совети за кадри со паметен телефон со кои може да...

Фотографијата бара око и талент, а ако ги имате, со денешните паметни телефони создавањето извонредна слика е во рацете на секој од вас. Еве...

Фотографирајте се со победничкиот пехар на „Вардар“

Сите знаеме дека вардарци пред дваесетина дена по вторпат го освоија трофејот во Келн на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. Европскиот ракометен првак...

Која е жената која е заслужна за првата фотографија од црна...

Кејти Боуман е 29-годишна девојка која го креираше алгоритмот кој помогна да се направи првата фотографија од црна дупка во светот. Фотографијата беше објавена...

Најнова апликација ви помага да си ја најдете сродната душа со...

Луѓето кои немале среќа да си ја пронајдат сродната душа сега имаат на располагање нова апликација. Со помош на апликацијата Refrigerdating тие можат да разменуваат...

НАСА ја направи најблиската фотографија од Сонцето

НАСА ја направи најблиската фотографија од Сонцето досега во обид да разбере како функционира ѕвездата. Сондата Parker Solar Probe се наоѓаше на околу 27,1...

Со помош на оваа апликација ќе дознаете дали имате анемија од...

Тестовите за анемија, состојба кога постојано сте уморни и злаби затоа што немате доволно кислород во крвта, вообичаено значат одење во лабораторија и боцкање...

Huawei организира Натпревар за мобилна фотографија Next Image во земјите на...

Конкурсот дава можност за меѓународно изразување и престижно признавање за вљубениците во мобилната фотографија Глобалниот технолошки гигант Huawei го најавува почетокот на единствениот од ваков...

НАЈПОПУЛАРНИ