21 C
Skopje
сабота, јуни 6, 2020
Почетна Тагови часовник

Таг: часовник

Ни остануваат само 100 секунди до апокалипсата

Часовникот за судниот час, хипотетскиот часовник кој мери колку време не дели од апокалипсата, вчера обележа 100 секунди до полнок, симболизирајќи го...

Најновите Епл часовници прават ЕКГ!

Најновите Епл часовници од Серија 4 ќе можат да му направат електрокардиограм (ЕКГ) на својот сопственик За да се активира таа функција, освен Епл часовник...

Овој часовник на Hublot можете да го купите само ако имате...

Hublot лансираше нов луксузен часовник во својата линија Big Bang кој не е како ниеден од претходните модели. Не можете да го купите со...

Huawei патентираше часовник со вградени слушалки

На идниот мобилен конгрес во Барселона MWC, Huawei можеби ќе го лансира новиот паметен часовник Huawei Watch 3, кој ќе има нешто посебно за...

Основачот на Amazon гради џиновски часовник во внатрешноста на планина

Основачот на Amazon гради џиновски часовник во внатрешноста на планина во Тексас со цел да ги мотивира луѓето да размислуваат подолгорочно. Часовникот е дизајниран...

Masonic Watch е првиот часовник во светот направен од цемент

Kога помислуваме на што не асоцира цементот на памет ни доаѓаат тротоари, блокови, но сигурно не помислуваме на часовници. Сега веќе можеме и часовниците...

НАЈПОПУЛАРНИ