Почетна Тагови чист воздух

Таг: чист воздух

Научници го открија местото со најчист воздух во светот

0
Можеби мислите дека нема поубаво чувство која наутро ќе станете и ќе излезете надвор и ќе го вдишите свежиот воздух. Тоа особено научивме да...

Иновативен проект на луѓето во Оксфорд ќе им овозможи почист воздух...

0
Иновативниот проект „Зелена енергија“ („Green energy“) во Оксфорд, Англија, ќе претстави батерии со големина на бродски контејнери кои треба да придонесат за намалување на...

Оваа спирална скулптура ги апсорбира штетните гасови од 90.000 автомобили

0
Јапонскиот архитект Кенго Кума штотуку претстави спирална скулптура која го прочистува воздухот и може да ја апсорбира емисијата на штетни гасови од дури 90.000...

Овој облакодер во Њујорк го претвора загадувањето од воздухот во сол...

0
Нова станбена зграда во Њујорк ќе има навистина одлична функција - ќе го чисти воздухот! 570 Broome, дизајнирана од Тахир Демирчиоглу од Builtd, ќе биде...

Goodyear направи автомобилски гуми кои го чистат воздухот додека возите

0
Иднината на транспортот изгледа навистина „зелена“. Goodyear само што ги претстави новите гуми Oxygene на Geneva International Motor Show во Женева, кои имаат интегрирани...

Холандскиот иноватор Дан Роозегарде ќе прави дронови кои го чистат воздухот

0
Проектот Smog Free Project на Studio Roosegarde продолува да го чисти воздухот во светот - тимот неодамна ја постави кулата која го чисти воздухот...

Flow е вашиот мобилен мерач на квалитетот на воздухот

0
Изминатите две години тимот на компанијата Plume Labs имаше една мисија: да ви помогне да бидете во тек со загадувањето на воздухот и да...

Научниците пресметаа точно колку подолго ќе живееме ако имаме почист воздух

0
Според Светската здравствена организација, загадувањето на воздухот е најголемиот ризик со кој се соочуваат луѓето како последица на сопственото невнимание. Но, што значи тоа...

Treepex е мал гаџет кој загадениот воздух го претвора во чист!

0
Замислете во блиска иднина нашата земја да стане соголена, без никакви зеленила. Нема кислород, не може да се дише надвор. Луѓето користат низа гаџети...

Лустер наполнет со алги го чисти воздухот во домот

0
Осветлувањето е многу битно за секој простор. Добриот дизајн на светилки креира подобро расположение и носи живот во просторот. Но, што кога светилките истовремено...