19.8 C
Skopje
четврток, октомври 5, 2023
Почетна Тагови Шкотска

Таг: Шкотска

Шкотската пиварница BrewDog направи пиво наменето само за жени

Шкотската компанија BrewDog го лансираше пивото Pink IPA за жени. Пивото е нова верзија на пивото Punk IPA како начин сатирично да се фрли...

Шкотска најави забрана за пластичните стапчиња за чистење на уши

Продажбата и производството на пластичните стапчиња за чистење на уши ќе бидат забранети со новиот план на шкотската Влада. Одлуката доаѓа поради загриженоста од...

Шкотска ќе почне да дели универзален месечен приход во неколку градови

Избрани жители на Глазгов, Единбург, Фајф и Северен Еаршир ќе почнат да добиваат основен месечен приход како дел од експериментот на владата за универзален...

Шкотска е првата земја во светот која ќе постави минимална цена...

Шкотска ќе стане првата земја во светот која ќе постави минимална цена на единица алкохол кога ќе биде усвоен законот идната година. Велс ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ