14 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020

Дневни Архиви: октомври 30, 2017

Три знаци кои предупредуваат дека ќе направите грешка во бизнисот

Без разлика дали вие сте направиле грешка или некој друг, тоа поттикнува страв и грижа. Се прашувате што ќе се случи следно и што...

Илон Маск ја објави првата фотографија од подземниот тунел во Лос Анџелес

Илон Маск на својот профил на Twitter ја објави првата фотографија од подземниот тунел кој го гради со својата компанија The Boring Company во...

Wizz Air започна со новата политика за бесплатен рачен багаж

Wizz Air, најголемата нискобуџетна авиокомпанија во централна и  источна  Европа, ја претстави новата политика за рачен багаж која им овозможува на сите патници да...

Фирмите со блокирани сметки добијa уште една година рок за плаќање

Фирмите што имаат блокирани трансакциски сметки, наместо како што беше предвидено до 1 јануари 2018 година, ќе имаат една година повеќе за плаќање со...

Промоција на познатиот туристички водич „In your pocket“ за Скопје, Охрид и Битола

Денеска беше промовиран првиот број на најпознатиот европски туристички водич „In your pocket“ за Скопје, Охрид и Битола  Водичот во јуни годинава беше испечатен во 20.000...

Нови цени на горивата од полноќ

  Цените на Еуросупер БС-95, Еуродизелот и екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за еден денар, а за половина денар поскапува Бензинот од 98...

Eмбедед талент програма во организација нa Сеавус

На 20 ноември започнува талент програмата за вгнездени (eng.: embedded) системи во организација на Сеавус. Програмата опфаќа двонеделен тренинг и една недела практична работа...
video

Дајте му крпа и роботот Everybot ќе ви ги исчисти подовите

Ако не сакате да чистите подови со какви било уреди за олеснето чистење, сега има ново решение за вас - автоматскиот чистач Everybot. Everybot...

Најголемиот малопродажен синџир во светот вработените ќе ги замени со роботи?!

Американскиот синџир од малопродажни продавници Walmart наскоро во своите продавници ќе почне да тестира роботи, кои би требало да помогнат во следењето на состојбата...

Сакате да бидете пилот? Можност за бесплатна обука!

  Министерството за одбрана го објави новиот конкурс за обука на пилоти, што по 18 месеци тренинзи, 180 часови летање и 350 часови теоретска настава...

НАЈПОПУЛАРНИ