30 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020
Почетна 2017 ноември

Месечни Архиви: ноември 2017

Мишел Обама објасни во само една реченица како се станува успешен

Поранешната Прва дама на САД е позната по нејзините мотивациски говори и инспиративни коментари. Овојпат таа се надмина самата себе Овие денови, Мишел Обава се...

Facebook лансираше алатка за поврзување на корисниците со ментори

Менторите играат битна улога во помагање на луѓето да ги достигнат своите цели. Сега Facebook сака да помогне да се воспостават такви врски на...

Ова е првиот имот во Хрватска кој може да се купи со биткоин

Огласот за продажба на куќа во населбата Хрушевец Пушчански во Загреб објавен на Njuškalо пред еден месец вчера го привлече вниманието на јавноста кога...

Машина за перење која не троши струја, а пере за помалку од 5 минути

На сите некогаш ни треба да испереме само неколку парчиња облека, а немаме доволно за цела машина. Gentlewasher нуди решение - перење на алиштата...

SWIFT тимот во Вип пред финалето во NASA,САД

Телекомуникациската компанија Вип како партнер на светскиот натпревар NASA SPACE APPS CHALLENGE им посака успех на членовите на победничкиот тим кои на 2ри декември...

Фондот за иновации и МОН денес го презентираа Предизвикот за млади истражувачи

Министерката за образование и наука д-р Рената Дескоска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски, денес на прес конференција го...

Нова Телеком празнична понуда

  Во пресрет на претстојните новогодишни празници, Македонски Телеком го збогати Magenta 1 и Smart портфолиото со нови содржини и поволности, во коишто ќе можат...

StarkBoard – електричен скејтборд од иднината

Кога станува збор за превозните средства од иднината ретко кој прво би помислил на скејтбордот. Компанијата Stark Mobility одлучи да го промени тоа со своето...
video

Минималистички 3Д печатени сандали се прилагодуваат на стапалото

IGUANEYE е француски стартап со седиште во Порто, Португалија, кој разви нов стил на 3Д печатење сандали кои овозможуваат нозете да дишат без да...

Повеќе од половина од миленијалците управуваат со своите пари преку мобилен телефон

Со оглед на тоа дека се повеќе сектори преминуваат во дигиталниот свет, развојот на технологијата неминовно влијае и на секторот на финансиски услуги. Без...

НАЈПОПУЛАРНИ