7 C
Skopje
петок, февруари 21, 2020

Дневни Архиви: април 30, 2018

Сепак има надеж за дизелашите – германски изум ги прави 10 пати почисти од...

Дизелашите се спасени! - тврдат од Bosch, најголемиот светски производител на електрични кола и уреди за автомобили. Германскиот гигант, кој има 402.000 вработени претстави...

ВИДЕО: Милијардерот Ричард Бренсон најави дека до 2021 година ќе има готов Hyperloop

Компанијата Virgin Hyperloop Оne на милијардерот Ричард Бренсон, која е еден од лидерите во развојот на ултрабрз транспорт Hyperloop, во партнерство со BMW Designworks...

Кина доби свој Холивуд – најголема инвестиција во историјата на филмската индустрија

Кина доби свој Холивуд, филмски град со големина на 500 фудбалски игралишта со амбиција да привлече снимање на тоа место. Овој филмски град беше...

Истражувачи од МИТ тврдат дека во иднина ќе можеме да сонуваме што сакаме

Луѓето отсекогаш сакаат да можат да управуваат со своите соништа. Притоа не мислиме на целите кои сакаме да ги оствариме во животот туку на...

Мега-спојување на американскиот телекомуникациски пазар!

Мобилниот пазар на САД ќе почне сериозно да се менува откако Т-Mobile се согласи да го купи ривалот Sprint во договор вреден 26 милијарди...

Венеција го ограничува бројот на туристи

Италијанскиот град Венеција постави привремени капии на двата моста кои водат во градот за да го стопира приливот на туристи во случај нивниот број...

Huawei прави сопствен оперативен систем за паметни телефони

На пазарот за мобилни оперативни системи со години владее тотална доминација на Android и iOS и сите обиди на конкурентите, вклучувајќи ги и гигантите...

Последен ден на саемски попусти во Југоекспорт Стил

Македонскиот синоним за квалитет на мебел, Југоекспорт Стил информира дека денес е последниот ден на овогодинешниот Саем за мебел кој го организираа во нивните...

Нови цени на горивата

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98, како и на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство...

Белград станува центар на светот – Кинезите сакаат од Србија да ги шират електронските...

Кина сака од Србија да се шират електронските спортски игри, а во српската престолнина да се организира натпревар  на 11 држави. Да потсетиме, Србија...

НАЈПОПУЛАРНИ