8 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: мај 19, 2018

Дигиталната инфлуенсерка Ксенија Чуми е новата говорничка на Spark.me 2018 конференцијата

Организацискиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во југоисточна Европа, која ќе се одржи од 26 до 27 мај во Будва (со...

ВИДЕО: Научници создадоа материјал кој менува бои за неколку секунди

Замислете да можете една иста чанта да ја носите во секоја пригода и со секаква гардероба, односно да одговара на секое ваше расположение. Научници...

Заврши четвртиот FMCG Summit, едукативен и инспиративен ден за паметење

Докажани FMCG-професионалци, консултанти и истражувачки агенции од земјава, Јадранскиот Регион, Грција и од Русија го одбележаа најпосетениот FMCG Summit досега, кој се одржа вчера...

Седмото издание на Womenpreneurs Stories на тема одговорни комуникации и содржински маркетинг

Womenpreneurs Stories ќе го доживее своето седмо издание, кое ќе се одржи на 22. мај (вторник) во 19 часот на истата локација, Јавна соба во...

Превозот со ултрабрзиот Hyperloop на Илон Маск ќе чини само 1 долар

Извршниот директор на Boring Company, Tesla и SpaceX, Илон Маск, фрустриран затоа што доцни на компаниски состаноци поради метежот на автопат, го нарече сообраќајот...

Chupa Chups го слави 60-тиот роденден со голема забава во Градски парк

На 20 мај од 12 до 14 часот во Градски парк на Школка се случува голема роденденска Chupa Chups забава. Лижавчиња и црвени обравчиња, градскиот...

Појдете на „Ранчо на Ванчо и Ката“ во Оморани и вљубете се повторно

„Ранчо и Ванчо на Ката“ е уникатно место. Ем далеку oд урбаната џунга ем блиску до град. Ем блиску до природата ем опремено со...

National Geographic го вклучи црвениот аларм: Планета или пластика?

Списанието National Geographic со последното издание започна силна информативна и шокантна кампања наречена „Планета или пластика“. Вклучениот црвен аларм воопшто не е за изненадување ако се...

НАЈПОПУЛАРНИ