7 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: мај 28, 2018

Vip Spirit – нова тарифа наменета за млади

Вип продолжува со надополнување на своето тарифно портфолио, овој пат со тарифа специјално создадена за младите – Vip Spirit. Новиот тарифен модел Vip Spirit, како...

Научниците сакаат до 2030 година да направат мапи од морското дно

Користејќи податоци кои ги собираат со подземни дронови, трговски и рибарски бродови и истражувачи, нов научен проект планира до 2030 година да направи мапи...

  Голем интерес кај фирмите за финансиска поддршка од државата

Над 320 компании подигнале апликации за проекти со кофинансирање од владиниот План за економски раст, јави викендов АлсатМ. Преку третиот столб од Планот за економски...

Со Mastercard® Wizz Air кредитна картичка од Комерцијална банка патувате и ги планирате следните...

Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, им се остваруваат соништата на возрасните...

YouTube воведе комуникациска алатка на веб верзијата

Видеосервисот YouTube на корисниците им овозможи допишување на веб верзијата. Кога ќе се логирате на вашата сметка на Google и ќе го отворите YouTube.com,...

Стоби флипс во роденденско пакување по повод 40-годишниот јубилеј

Со издавање на специјалното, роденденско пакување на Стоби флипс продолжуваат активностите на Витаминка за одбележување на 40 години откако првпат е произведен најпопуларниот македонски...

Нови цени на горивата

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката новата цена на...

Ова се градовите во кои најдобро се заработува

Deutsche Bank и годинава ги мапираше големите градови низ целиот свет според трошоците за стоки и услуги и го анализираше животниот стандард на граѓаните...

Професионален пливач планира да го преплива Тихиот Океан за да ја подигне свеста за...

Постојано слушаме за кризата со пластичниот отпад и најголем дел од луѓето се информирани за големата количина отпад во Тихиот Океан. Сепак, за многумина...

Product Hunt Meetup во соработка со Womenpreneurs Stories овој четврток во Скопје

Серијата на настани Womenpreneurs Stories, своето следно издание ќе го доживее во комбинација со Product Hunt Meetup - настан кој ќе ја опфати тематиката како...

НАЈПОПУЛАРНИ