30 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: август 31, 2018

Унгарија има недостиг од работници – ќе вработува пензионери за да го одржува во...

Со својата зеленкаста вода, белите песочни плажи, живописните планински пејзажи и гратчињата околу езерото Балатон, Унгарија има многу да им понуди на туристите. Но,...

Ова е првата кацига во светот со вграден клима уред

Љубителите на моторцикли секогаш со нетрпение очекуваат топло и суво време за да уживаат во возењето, но плановите им ги пореметуваат високите температури. Кој...

Huawei го лансира Kirin 980, првиот светски комерцијален 7nm SoC процесор

Во воведниот дел на IFA 2018 насловен како „The Ultimate Power of Mobile AI“, извршниот директор на Huawei Consumer Business Group, г-дин Ричард Ју,...

Триглав комплет +, нов осигурителен пакет на пазарот

Триглав Осигурување воведе на пазарот нов пакет производи, Триглав комплет +. Триглав комплет + обезбедува врвна заштита за најважните аспекти од животот, нудејќи притоа...

Coca-Cola го купува британскиот синџир кафетерии Costa Limited

Компанијата Coca-Cola денес објави дека го купува синџирот кафетерии Costa Limited за 5,1 милијарди долари. Како што соопштија оттаму, постигнат е конечен договор со...

Патувај на Малдивите со Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard

Патување за двајца на Малдивите, MacBook и iPhone 8plus се главните награди на наградната игра „STBBT MASTER MANIA“ што ја организираат Стопанска Банка а.д....

Apple конечно откри кога ќе ги претстави новите iPhone

По недели и месеци нетрпение и исчекување, Apple конечно испрати покани за својот есенски голем настан, кој дефинитивно е најбитен во годината за овој...

За да управувате со овој автомобил не ви е потребна возачка дозвола

Velometro е нешто што му треба на секој густо населен град со голем број жители. Наместо по улиците да возат купишта такси возила, кои истовремено...

„Визер“ го објави летниот распоред за 2019 година за летови од Скопје

Авиокомпанијата „Визер“ го објави летниот распоред за 2019 година од аеродромот во Скопје. Почнувајќи од денеска, патниците од Скопје можат да ги резервираат своите карти...

Панасоник го сели седиштето од Лондон во Амстредам

Јапонската компанија Панасоник планира во октомври да го пресели европското седиште од Лондон во Амстредам, поттикнат од скорешниот излез на Велика Британија од Европската...

НАЈПОПУЛАРНИ