19.2 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Дневни Архиви: ноември 8, 2018

Овој часовник на Hublot можете да го купите само ако имате биткоин

Hublot лансираше нов луксузен часовник во својата линија Big Bang кој не е како ниеден од претходните модели. Не можете да го купите со...

Бимилк ги отвора вратите за своите потрошувачи

По повод Светскиот ден на квалитет, кој секоја година се одбележува во ноември, Бимилк ги отвора вратите за своите верни потрошувачи. Имено, на 15 ноември...

Најдобрата интерактивна дигитална телевизија – MaxTV слави 10 години

Телеком подарува: HBO пакет за сите MaxTV корисници и 10 GB мобилен интернет за постпејд корисниците Првата дигитална интерактивна телевизија во Македонија – MaxTV слави...

Tip of the week: Настан за паметење!

  „Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

ЕБОР и Шпаркасе банка Македонија ќе го зголемат финансирањето на мали и средни фирми

€10 милиони од ЕБОР, заедно со €1,5 милиони грант од ЕУ, наменети како помош за компаниите во нивното доближување до ЕУ стандардите ЕБОР одобрува...

Компанијата Samsung овозможува 5 години гаранција на одбрани „UHD” и „QLED” ТВ уреди

Со цел да им овозможи на своите корисници уште поголема сигурност и уживање во гледањето на содржини преку ТВ уредите, Компанијата Самсунг подготви нов...

Витаминка се претставува на саемот Интерфуд & Дринк во Софија

Витаминка од денеска се претставува на саемот Интерфуд & Дринк кој од 7 до 10 ноември по 17 пат се одржува во Софија. Овој...

Apple го претстави првиот рециклиран MacBook

Apple престави MacBook Air со 100% рециклиран алуминиум, кој ја намалува вкупната емисија на стакленички гасови, односно карбонскиот отпечаток на компјутерот за речиси половина....

НАСА го објави првото 8K ултра HD видео од вселената

Само мал број луѓе досега имаа прилика да појдат во вселената, а и во иднина тој број нема да биде голем. За сите луѓе...

Официјално отворен Самитот Македонија2025, најзначајниот бизнис настан во земјата и регионот

Со поздравно обраќање на годинешниот клучен говорник и претставување на политиките зад економскиот успех на тековната администрација на САД, официјално беше отворено седмото издание...

НАЈПОПУЛАРНИ

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....