-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 24, 2018

Пет основни работи коишто треба да ги направи секој претприемач пред крајот на годината

 2018 година полека завршува. Многу претприемачи излегуваат на крај со своите обврски, но многу е веројатно дека заборавиле нешто кога ја правеле својата „to-do“...

Млади иноватори ќе го решаваат проблемот со загадениот воздух

Млади иноватори на возраст од 13 до 19 години добија по 120 000 денари за реализација на нивните решенија за намалување на загаденоста на...

Marketing365: предвидувањата за глобалната медиумска индустрија за 2019 година!

Експертите на MediaCom ги споделуваат своите предвидувања за годината што следи. Во ерата на брзи промени предизвикани од немилосрдниот развој на технологијата, медиумскиот свет веројатно е...

Стопанската комора започнува соработка со стартап заедницата во Македонија

Зајакнувањето на соработката помеѓу големите, етаблирани компании и на стартап компаниите кои сега започнуваат со деловни активности, може да донесе заемни придобивки, забрзан раст...

Промовиран портал за отворени податоци за граѓаните и компаниите

Регистар на адвокати и здруженија за давање на правна помош, податоци за прифатилишта за бездомни кучиња или пак информации за најчести прекршоци на јавниот...

Нови цени на горивата од полноќ

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...

Vip домаќин на најголемиот гејминг настан за оваа година

Изминатиот викенд, 22 и 23 декември, Vip беше домаќин на Vip Game Fest 2018, најголемиот гејминг настан за оваа година. Мини фестивалот на игрите...

Ford направи куќичка за кучиња која ќе ги штити од бучавата на петардите и...

Блескавите огномети на новогодишната ноќ за многумина се прекрасна слика со која ја испраќаме старата, а ја пречекуваме новата година. Но, огнометите се проследени...

HIQ – Паметен дом, луксузен каприц или заштеда?

Кажи ми каде живееш, и ќе ти кажам кој си ти. Ова е начин да се преформулира старата изрека. Бидејќи домот  е начин да...

Нова атрактивна понуда за бизнис-корисници од Неотел

Супер брз оптички интернет со намалена претплата за деловните корисници Во светот на бизнисот, брзината и стабилноста на интернетот се исклучително важни! Оптичкиот кабел во...

НАЈПОПУЛАРНИ