21 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020

Дневни Архиви: јануари 7, 2019

ВИДЕО: Овој електричен велосипед по потреба се издолжува за да може да носите и...

Ова е Convercycle, електричен велосипед кој е две во едно - можете да го возите низ градскиот метеж како и секој електричен велосипед, а...

Пет најспектакуларни роботи измислени во 2018 година

Изминатата година беше прилично плодна кога станува збор за технологијата, но во текот на 2018 година беа претставени и некои сериозно морничави роботи кои...

Huawei казни двајца вработени затоа што објавија новогодишна честитка од нивниот iPhone

Huawei казни двајца вработени и им ги намали платите откако својата новогодишна честитка на Twitter ја објавија од својот iPhone. Потпретседателот на кинескиот гигант...

Мајкрософт тестира нова функција за контрола на личните податоци

Дистрибуцијата на нови надградби за „Виндоус 10“ постојано е придружена од неочекувани проблеми со работата на уредите. И покрај обидите на „Мајкрософт“, овие процеси...

Се подготвува водич за вино и храна од Тиквешијата

Се подготвува водич за вино и храна од Тиквешијата кој ќе биде своевидна карта според која туристите,  ќе можат да се движат по еногастрономскиот пат низ...

НАЈПОПУЛАРНИ