17 C
Skopje
сабота, јули 11, 2020

Дневни Архиви: јуни 4, 2019

Футуристички авион ќе ги пренесува патниците во крилата

Авиоиндустријата со години  работи  на развој на нови, економични и ефикасни авиони. Некои од тие нови авиони може да се пофалат со навистина одлични...

ВИДЕО: Младиот иноватор Иван Мрвош во една минута открива како да бидете успешен претприемач

Велат дека добрите совети вредат злато и дека никогаш не застаруваат. Токму тоа важи за видеото во прилог, кое го направи младиот иноватор Иван...

Јадењето повеќе овошје и зеленчук го подобрува менталното здравје

Добро е познато дека јадењето овошје и зеленчук е добро за вашето физичко здравје, но едно ново истражување покажа дека таквата исхрана може да...

Јапонија има посебни шуми за терапија

Јапонија има посебни шуми каде што луѓето одат за да се доближат до природата и да избегаат од брзиот живот во градовите. Јапонија го...

Нови 8-10 милиони евра за македонските земјоделци преку ИПАРД2

  Меѓу осум и 10 милиони евра им се на располагање на земјоделците преку ИПАРД 2 програмата со мерката „Диверзификација на фарми и развој на...

Утре официјален старт на crowdfunding платформата Funderbeam во Македонија

На 5ти Јуни 2019 година (среда) од15:00 часот во Public room на отворен настан за презентација на crowdfunding платформата Funderbeam. Со оглед на воспоставената соработка помеѓу Funderbeam SEE и...

Овие футуристички улични светла не трошат воопшто струја

На видеото подолу можете да го видите новиот влез во градот Афслодејк во Холандија. Влезот е футуристички и сега го носи името Порта на...

НАЈПОПУЛАРНИ