-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Дневни Архиви: јуни 16, 2019

Овој кревет се трансформира во засолниште од поплави и бури

Овој кревет воопшто не е обичен туку претставува најбезбедно засолниште од огромни бури и поплави. Креветот е дело на компанијата Life Lift Systems и...

Наскоро ќе биде готов првиот хрватски електричен болид

Компанијата GlobalLogic Hrvatska и FSB Racing team ја интензивираа соработката на конструкцијата на првиот хрватски електричен болид за меѓународни натпревари, која е планирана за...

Со производството на биткоин се создава повеќе CO2 отколку што испушта градот Лас Вегас

Основиѕте на биткоин се поставени пред десет години, кога анонимниот криптограф со псевдонимот Сатоши Накамото ја објави својата работа, во која ги изложи принципите...

Овие „растителни патики“ се направени од еукалиптус и ананас

Кандскиот производител на обувки Native Shoes направи линија унисекс патики кои се направени целосно од вегански материјали вклучувајќи еукалиптус, лушпи од ананас и млеко...

Голем успех за Македонецот Џон Битов Џуниор чиј што тим Торонто Репторс стана шампион на...

Еуфорија ја зафати Канада и градот Торонто откако нивните миленици го победија бранителот на титулата и по прв пат во историјата завладеаа со НБА...

НАЈПОПУЛАРНИ