3.2 C
Skopje
сабота, јануари 25, 2020

Дневни Архиви: јули 23, 2019

Големо освежување на бестселерот на Audi – A4

Големо освежување на бестселерот на Audi - A4 Најважниот модел на Audi, по 4 години во производство добива освежување. Овој седан сега изгледа помоќно...

Креирана првата меѓународна платформа за вмрежување на тренери и тренинзи со потекло од Македонија

Trainings4All претставува првата меѓународна платформа која што е со потекло од нашата земја и која што ќе ги вмрежува сите тренери и тренинзи на...

Топ 10 најчисти градови во светот

Лошите средини и патиштата со дупки може да го одвратат секого од посетување на кој било град. IИ не само тоа, посетителите потоа ќе...

Загрепчани го направија најдобриот софтвер за контрола на летови во светот

Дека може да се успее со макотрпна работа и труд покажа младата екипа на чело со претприемачот со богато искуство Марк Емер. Нивниот софтвер...

Холандскиот град Утрехт ги претвори автобуските постојки во постојки за пчели

Автобуските постојки во овој холандски град сега се постојки и за пчелите. Холандскиот град Утрехт постави зелени покриви на сите свои 316 автобуски постојки....

Истражувач од Оксфорд тврди дека одењето на работа порано од 10 часот наутро е...

Пол Кели, еден од водечките истражувачи на Универзитетот Оксфорд, смета дека одењето на работа пред 10 часот наутро е мачење на телото и тврди...

Hongmeng, оперативниот систем на Huawei, сепак ,не може да го замени Android

По неколку ужасни месеци компанијата Huawei призна дека нејзиниот оперативен систем Hongmeng, сепак, не може да биде замена за Android на Google. Од Huawei на...

Општина Кисела Вода ќе добие катастар на зеленило

Град Скопје заедно со УНДП од денеска почнуваат со изработка на Катастар на зеленилото во Општина Кисела Вода. Во сите основни училишта и градинки...

Kомпаниите сами ќе ги пријавуваат сторнираните фискални сметки

Во Стопанската комора на Македонија се одржа работна средба со претставници на Управата за јавни приходи на која беа презентирани новите законски решенија од...

Руски научен центар ги замислува подморниците на иднината како летечки чинии без екипаж

Дизајнот на подморниците во иднина многу ќе се разликува од денес постојните модели, изјави научниот раководител на Криловскиот државен научен центар Валериј Половинкин на...

НАЈПОПУЛАРНИ