0.1 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020

Дневни Архиви: август 27, 2019

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи направени со марихуана

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Иновации, подобрување на животната средина и развој на идните професии во фокусот на годинашниот...

Oсмото издание на Самитот Македонија2025, кој претставува водечка регионална конференција за споделување на последните светски трендови во бизнисот, економијата, технолошките иновации и етичкото лидерство,...

Најпознатиот фаст фуд синџир за пилешко месо KFC ќе почне да прави пилешко „месо...

Подгответе се за „месо без месо“, новина од најпознатиот фаст фуд синџир за храна од пилешко месо, KFC, која уште повеќе ќе ја вжешти...

Арапи во Црна Гора сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Њујоршкиот бренд Syro направи колекција штикли дизајнирани исклучиво за мажи

Њујоршките дизајнери од брендот Syro креираа колекција птикли исклучиво за мажи и родово неусогласени личности. За Шаобо Хан и Хенри Беј, кои се соосновачи...

Витаминка ќе стипендира студенти на Машински и на Факултетот за електротехника и информациски технологии

Витаминка ќе додели 4 целосни стипендии за додипломски студии за академската 2019/2020 година. Стипендиите ќе се доделат по две на Машинскиот факултет во Скопје,...

26-то издание на фестивалот Golden Drum оваа година под слоганот „Креативност за промени“

Меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, оваа година, по 26-ти пат, ќе се одржи во Порторож, Словенија, од 17 до 18 октомври 2019 година....

Автономните автомобили ќе имаат животен век од само 4 години!

Иако ќе почекаме уште некое време додека автономните автомобили станат секојдневие на патиштата, многу експерти се сложуваат дека иднината навистина им припаѓа на беспилотните...

Ова се десет најбезбедни земји во светот во случај на Трета светска војна

Во моментот во светот постојат многу потенцијални причини кои би довеле до некој глобален конфликт. Како што пресушуваат природните ресурси на Земјата поради се...

НАЈПОПУЛАРНИ