6.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: септември 9, 2019

Ресорт на Малдивите ја изгради најголемата соларна фарма на вода во светот

Ресортот Lux* South Ari Atoll на Малдивите нуди многу повеќе од одлични плажи. Овој ресорт со пет ѕвезди, кој се наоѓа на преубавиот остров...

Како Ричард Бренсон купи остров кој се продавал за 6 милиони, за само 180.000...

Кога Ричард Бренсон во 70-тите години на минатиот век прв пат слушанл за Девствените Острови, бил заинтригиран. Всушност, тој неколку години претходно ја основал...

Tip of the Week – Ветувања

Луѓето ветуваат, за после тоа да не ги исполнат ветувањата. И тоа се случува на секое поле, но она што најмногу ме иритира е...

Зошто Лондон е најпребаруваниот град на Google?

Иако оваа европска престолнина нуди многу забавни содржини, поради негувањето на својата култура стигна на врвот на листата со најпребарувани градови на Google. Како...

„Диор“ ќе ја презентира новата маркетинг стратегија во Скопје

Глобалниот директор за дигитален маркетинг на светски познатиот бренд „Диор“, Акаш Мехта, на 13 септември годинава ќе биде еден од панелистите на Балканскиот претприемачки...

Поради вештачката интелигенција 120 милиони луѓе во светот ќе треба да се доедуцираат

Времето кога луѓето биле сигурни од првиот ден на вработувањетот дека ќе останат на работа до пензионирање одамна помина и денес веќе нема никаква...

НАЈПОПУЛАРНИ