Почетна Тагови кафуле

Таг: кафуле

Facebook отвора пет кафулиња каде што ќе нуди проверка на приватноста...

0
Facebook планира да отвори кафулиња во Лондон и во Обединетото Кралство со цел да ја промовира приватноста на корисниците на нивните услуги. Секој што...

Во Индија се отвори првото кафуле каде што плаќате со ѓубре...

0
Индија го отвори првото „кафуле за ѓубре“ во градот Амбикапур во централната индиска држава Чатисгар. Иницијативата има за цел да помогне да се обезбеди...

Што е Coffee Shop ефектот и како работата од кафуле наместо...

0
Долго време се смета дека сте попродуктивни кога ќе „избегате“ од канцеларија или од дома и ќе појдете во омиленото кафуле. Самиот факт дека...

Во кафуле во Будимпешта роботи служат пијалаци и разговараат со гостите

0
Во кафулето Enjoy во Будимпешта роботи прават се - носат храна и пијалаци, раскажуваат вицеви, играат со децата и разговараат со гостите. Во кафулето...

Кафуле во Токио вработува само парализирани луѓе

0
Во последно време постојано се пишува за тоа како роботите ќе ни ги земат работните места, но наместо тоа една група вработени максимално ги...

Кафуле во Токио ќе користи роботи-келнери со кои ќе управуваат инвалидизирани...

0
Кафуле во Јапонија вработува роботи-келнери со кои далечински ќе управуваат од дома луѓе кои имаат потешки физички инвалидитети.  Андроидите, кои се високи колку седумгодишно...

Белград доби кафуле во кое плаќате за времето поминато таму, а...

0
Во Белград штотуку се отвори првото самопослужувачко кафуле,,Share Square, со цел на жителите на градот да им се понуди простор каде што ќе можат...

Starbucks го отвора првото кафуле со засилена реалност во светот

0
Со право има репутација на место каде што заедно со кафето се служи и најмодерната технологија - Starbucks ќе ја отвори првата продавница-кафуле каде...