Почетна Тагови пад

Таг: пад

Најцрн ден на берзите од 2008 година досега – пет компании...

0
Вчера беше најлош ден да американските берзи уште од финансиската криза во 2008 година. Петте највредни технолошки компании во светот изгубија 321,6 милијарди долари...

Потоп на најголемите компании на берза – изгубиле повеќе од трилион...

0
Пред два и пол месеци пазарната вредност на Apple и Amazon беше поголема од милијарда долари и дел од аналитичарите најавија незапирлив раст и...

Светска банка: Рекордно ниска стапка на сиромаштија во светот

0
Стапката на сиромаштија во светот падна на рекордно ниско ниво, соопшти Светска банка. Десет проценти од луѓето во светот живееле со помалку од 1,9...

Snapchat изгуби милиони корисници поради редизајнот

0
Директорот на Snapchat, Еван Шпигел, се надеваше дека редизајнот на апликацијата ќе ги привлече огласувачите на платформата и подобро ќе ги пласираат рекламите за...

Twitter и Facebook изгубија една петтина од вредноста

0
Twitter и FacebookTviter изгубија една петтина од својата пазарна вредност по соопштувањето на разочарувачките податоци за порастот на бројот на корисници. Акциите на Twitter...

Facebook за еден ден изгуби 119 милијарди долари

0
Facebook штотуку го доживеа најголемиот пад на берзанската вредност во историјата на САД . Акциите на компанијата вчера паднаа за дури 19% , на...

Паника на Волстрит, акциите во слободен пад

0
Паника завладеа синоќа на Волстрит, каде што главниот индекс на Њујоршката берза драстично се намали по повеќемесечна берзанска еуфорија, за која претседателот на САД,...

Пад на вредноста на биткоин на азиските берзи за 25%

0
Биткоин загуби 25% од својата вредност во првите неколку часа од отворањето на денешното тргување на азиските пазари. Падот на вредноста се случува во моменти...

За само една недела цената на биткоин падна за една третина

0
На почетокот на годинава вредноста на биткоин изнесуваше околу 1.000 долари. Потоа како да се вклучи ракетен погон и од месец во месец криптовалутата...

Вртоглав пад на биткоин

0
Биткоин денес потона за дури 21% после речиси 40% раст овој месец. Дигиталната валута падна на најниско ниво овој месец од 12.191 долари. Биткоин...