Почетна Тагови пазарна вредност

Таг: пазарна вредност

Xiaomi надмина пазарна вредност од 100 милијарди долари

0
Основачот на Xiaomi, Леи Јун, може конечно да се радува откако кинескиот производител на паметни телефони достигна пазарна вредност од над 100 милијарди долари....

Airbnb излезе на берза – вреди двапати повеќе од најголемиот хотелски...

0
После првиот ден тргување на берза вредноста на Airbnb изнесува повеќе од 86 милијарди долари. Таа бројка е неверојатна со оглед на тоа дека...

Facebook сега вреди повеќе отколку кога било порано

0
Критиките за Марк Цукерберг и Facebook ги слушаме со месеци. Проблемите со приватноста, лажните вести, политичкото огласување, скандалот со Cambridge Analytica се само некои...

Потоп на најголемите компании на берза – изгубиле повеќе од трилион...

0
Пред два и пол месеци пазарната вредност на Apple и Amazon беше поголема од милијарда долари и дел од аналитичарите најавија незапирлив раст и...

Uber наскоро излегува на берза – вредноста би можела да достигне...

0
Uber наскоро треба да се најде на берза, а банките сметаат дека пазарната вредност на оваа компанија при отворање на ИПО може да достигне...

Кинески Tencent сега вреди повеќе од Facebook

0
Кинескиот технолошки гигант Tencent, чиј бизнис, меѓу другото, опфаќа социјални мрежи и видеоигри, достигна пазарна вредност од 531 милијарди долари, со што го надмина...