Почетна Тагови пиво

Таг: пиво

Corona пивото се враќа во игра – снимија нова реклама со...

0
Corona семјеството на брендови се здружи со мегапопуларниот рапер Снуп Дог на нивната прва кампања дизајнирана да ги обедини Corona брендовите, La Vida Más...

Пивото на млади пивари од Сплит се најде меѓу 50 најдобри...

0
Пиварницата Barba Pivovara, која во 2015 година ја основаше Синиша Анѓелиќ, го произведува пивото кое се најде меѓу 50 најдобри во светот. Пиварницата произведува...

Македонскиот кардиохирург Сашко Јовев доби пиво посветено на него и на...

0
Во Шибеник, Хрватска, беше претставено првото шибеничко-македонско пиво Herz посветено на македонскиот кардиохирург Сашко Јовев, чија мајка е по потекло од Шибеник. Јовев на...

Пивото Корона со загуба од 170 милиони долари по појавата на...

0
Компанијата која е сопственик на пивото Корона се соочува со својот најлош квартал во последните 10 години, по појавата на корона вирусот. Anheuser-Busch In Bev...

Мегапиварницата AB InBev претстави гравирани пивски шишиња

0
Најголемата пиварница во светот AB InBev ќе ги замени хартиените етикети на пивските шишиња со гравиран назив на производот и на тој начин сака...

Научници открија дека за време на Октоберфест се испушта дури тон...

0
Повеќе од шест милиони посетители годишно го посетуваат германскиот град Минхен за да уживаат во Октоберфест, двонеделниот фестивал на пивото. Во текот на тој...

Пивото BIP и “Руски Квас” од март на македонскиот пазар

0
Од март 2019, во Македонија може да се купи познатото пиво од Белградската индустрија на пиво БИП (BIP) како и пијалакот Квас. Во рамки...

Пивото Budweiser сега се прави со 100% енергија од ветрот

0
Во 2017 година пиварницата Anheuser-Busch InBev - производител на некои од најпознатите брендови пиво како Budweiser, Stella Artois, Corona, Shock Top - ги најави плановите...

Три креативни и иновативни начини за намалување на отпадот од храна

0
Додека во мнгоу земји во светот се уште владее глад и луѓето умираат од неухранетост, во други проблем е отпадот од храна затоа што...

LG на саемот за електроника во Лас Вегас ќе претстави мaшина...

0
LG најави дека ќе претстави систем за правење крафт пиво во домашни услови со само едно притискање на копче. Машината се вика LG HomeBrew...